Колко скъпо е да се храниш ниско въглехидратно

Казват, че животът е онова, което ти се случва, докато правиш планове.

Вече съм ви допуснала в дома и кухнята си, за това не ме е страх да ви споделя и този момент. Точно в момента, в който си мислех, че сравнително сме наредили нещата, ходим на тренировка, правим планове и всичко е ток и жица, се оказа че аз останах без заплата, а той без работа. Наложи се да свием сармите, ама направо да затегнем коланите. В един предишен живот сигурно щяхме да изкараме на ориз и картофи, но сега няма как да стане. За това заложих на моята супер сила – планирането!

Аз винаги следя промоциите (може да изведеш момичето от Габрово, но Габрово от момичето никога!) и лесно мога да отсея продукти подходящи за ВМ-НВХ. Единственото, с което не бях съгласна да направя компромис беше месото, за това пазарувах от обичайното място, просто промених количествата. Всяка седмица пазарувахме зеленчуци, яйца и млечни от супермаркетите до нас. Дори бих казала че ако хапвате субпродукти можете още да намалите разходите, просто у дома ги ям само аз и съответно готвя много рядко. Единственото, което не съм купила специално е зехтин, ползвам този на Коса Доро, 2 литра бутилката, което купувам в по-големи количества когато е на промоция на 21лв. Можете да ги добавите в крайната сметка и пак ще се учудите ..

Седмица 1 – Направих график за храненето през месеца.

Купихме месо, яйца, млечни и свежи зеленчуци. Единствените био и “модерни” неща, които сме си купили са 1 кокосово брашно и 1 хималайска сол – 10,06лв. За месо дадохме 79,34лв, за всичко друго 52,54лв.

36364534_10155702631614150_2946762252738363392_n

36357150_10155702627954150_1710473573195317248_n

Седмица 2 – зеленчуци, яйца и млечни – 58,89лв

36323663_10155702627924150_3209415231059001344_n

Седмица 3 – зеленчуци, яйца и млечни – 24,67лв

36410176_10155702627934150_2386984042470834176_n

Седмица 4 – зеленчуци, яйца и млечни – 35,73лв

36350007_10155702627514150_5180514059795038208_n

Теглим чертата и баснословната сума, която получаваме е …. 261,23лв. 261лв за двама, за 3 хранения на ден. 261лв. На бас, че сте давали толкова само за 2 вечери на вън (спокойно, и аз съм го правила). 261 лв за прилична храна цял месец! 261 лв с които ще поддържате добро здраве. 261 лв, с които дори можете да отслабвате, ако това искате. 261лв.

Най-честото оправдание, което чувам от хората около мен, че не се хранят по определен начин, е защото е скъпо. Какво е вашето оправдание да не се храните добре?

2 comments

  1. Абсолютно съгласна. Уникална си Дени. Благодаря за идейките

Leave a Reply